Kolczyki- to nie musi być trudne

Blog dla każdej kreatywnej osoby, która chciałaby dowiedzieć się coś więcej na temat małych dzieł sztuki- kolczyków :)

poniedziałek, 10 sierpnia 2009

Kolczyki wire-wrapping

Kolczyki wykonywane metodą wire-wrapping to już tzw. wyższa szkoła jazdy, technika, która jest pewnym wyzwaniem. Żeby opanować tą technikę potrzeba wiele czasu poświęconego na jej doskonalenie. Na czym dokładnie polega? Wire- z ang. drut, to wrap- z ang. owijać, technika owijania drutem. Kolczyk wykonany tą techniką składa się w większej części właśnie z drutu owiniętego dokładnie wokół innego drutu, często w fantazyjny sposób, co więcej czasochłonny. Koraliki czy inne elementydekoracyjne są tutaj dodatkiem, najważniejszy jest drut. Taki drut może mieć różnego rodzaju grubość. Istnieją bowiem druty cienkie, które można wyginać przy pomocy samych rąk, jednakże częściej używa się grubego drutu, którego wygięcie jest już dużo trudniejsze i wymaga użycia specjalnych narzędzi.

Drut używany do wyrobu tego typu biżuterii najczęściej jest pokryty cienką warstwą srebra, co nadaje mu połysku. Popularne staje się też wykorzystywanie drutu w kolorze ciemnego, wręcz starego srebra, co nadaje klimatu takiej biżuterii. Na rynku dostępny jest także drut barwiony, który idealnie nadaje się do tego typu produktów. Możliwości twórcy są więc ogromne. Wszystko zależy od pomysłu.

Elementy wykorzystywane przy takiego typu biżuterii to praktycznie wszystkie dostępne na rynku. Nawinięty drut prezentuje się okazale z każdego typu koralikami począwszy od szkła, kończąc na naturalnych surowcach. Wystarczy na prawdę nie wiele, aby stworzyć coś na prawdę pięknego.Cena takich kolczyków jest zazwyczaj duża. Jednak nie jest to rzeczą dziwną, gdyż wystarczy spojrzeć, aby przekonać się ile czasu na wykonanie pary kolczyków musiał poświęcić autor. Dodatkowo jest to praca bardzo monotonna, przy czym wymagająca dużej dokładności i precyzji. Dobrane dodatki są jak wisienka na torcie. Podkreślają ich piękno.

Metoda wire-wrapping jest bardzo popularna. Od dłuższego czasu tego typu produkty znajdują się na naszym rynku. Obecnie jednak jest ciągle doskonalona, powstają coraz piękniejsze rzeczy, przede wszystkim coraz bardziej oryginalne. Zarazem kolczyki takie mogą mieć różny charakter. Bywają eleganckie, nadające się na specjalne okazje. Są to zazwyczaj ozdobione szlachetnymi kamieniami. Istnieją też zwykłe, które możemy nosić na co dzień, w różnorodnych kolorach.

Kolczyki wykonywane metodą wire-wrapping są jednymi z moich najbardziej lubianych kolczyków, dlatego, że mam świadomość pracy i czasu jaką włożył w nią artysta- po raz kolejny używam słowa artysta, gdyż tego typu kolczyki to prawdziwe dzieła sztuki. Polecam wszystkim Paniom przeglądnięcie galerii z taką biżuterią. Mam nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie.

Etykiety: , , ,

Komentarze (1):

Anonymous Anonimowy pisze...

"dodatkowo jest to praca bardzo monotonna" - nie zgadzam się z tym stwierdzeniem. fakt zawijanie drutów nie jest szaleństwem ale mając w głowie jakiś pomysł, czasem poprzez te "monotonne" zawijanie wychodzi jeszcze większe cudo jak te, które mieliśmy w głowie :)

19 lutego 2014 09:25  

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna